Pisarz młodego pokolenia

Pisarz młodego pokolenia

Remigiusz Mróz nazywany jest jednym z najlepszych pisarzy młodego pokolenia. Urodzony w 1987 roku z wykształcenia jest adwokatem. Z wielka pasją podchodzi do tworzenia wspaniałej fikcji literackiej, dzięki czemu udało mu się w 2016 roku otrzymać nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. Trzeba przyznać, że należy on do wyjątkowo płodnych autorów, którzy długo nie każą czekać na swoje kolejne powieści na rynku. W jego książkach można spotkać wszystko począwszy od romansu, do wspaniałego kryminału. Przy czym nie można zapominać, że na łamach niektórych jego książek można spotkać nawet elementy science-fiction oraz dodatki historyczne. Czy to możliwe, żeby takie coś połączyć w jednej książce? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z twórczością Remigiusza Mroza. Wśród jego książek każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

“Iluzjonista”

Gerard Elding był świetnym prokuratorem. Wszyscy doskonale wiedzieli, że jeżeli on zabiera się za sprawę, to już niedługo będzie można znaleźć jej rozwiązanie. Jako specjalista od kinezyki, czyli interpretowania komunikacji niewerbalnej, był cenionym specjalistą. Ale coś poszło nie tak i Gerard nie pracuje już w szeregach policyjnych. W Opolu zostają znalezione zwłoki. Na ciele można znaleźć podpis człowieka, który został aresztowany 30 lat wcześniej. Tylko, że zgodnie z wyrokiem on nadal siedzi w zamknięciu. Kto więc dokonał tak makabrycznej zbrodni? Prokuratura musi poprosić o pomoc Eldinga, ponieważ to on wcześniej zajmował się tą sprawą. Tylko, że akta sprzed 30 lat zaginęły, a osoby, które były powiązane z tą sprawą zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. Czy Elding, który ma teraz wiele innych problemów na głowie będzie w stanie poradzić sobie z tą sprawą?

“Czarna Madonna”

Filip Szumski jest bardzo zawiedziony tym, że razem ze swoją narzeczoną Anetą nie może wyruszyć na pielgrzymkę do Izraela. Miał lecieć, ale obowiązki zawodowe sprawiły, że Aneta sama musiała wsiąść na pokład Boeinga 747. Ona poleciała, a on został. Po jakimś czasie do Filipa docierają zatrważające wiadomości Boeing zniknął z radarów. Nawet nie ma informacji o żadnej katastrofie. Co się więc stało? Filip stara się wyjaśnić tą tajemnicę. Chłopak stara się prześledzić historię samego Boeinga 747. Tylko, że kolejne informacje jakie ujawnia są coraz dziwniejsze. Do jakich wniosków dojdzie Filip? Czy Aneta się odnajdzie cała i zdrowa? I co wspólnego z tym wszystkim ma Czarna Madonna? Warto się tego dowiedzieć.

Szkoła zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com
Share